ARAMA ALANI

Üye Giriş

Hemen Üye Ol

Kullanıcı Sözleşmesini Kabul Ediyorum

Çehov Haftası
04.02.2014 Salı 14:41

Anton Çehov'un en beğenilen oyunlarının sergileneceği "Çehov Haftası" 18-23 Şubat'ta tiyatroseverlerle buluşacak.

Çehov Haftası
Yorum Yapmak İçin Tıklayın
Devlet Tiyatroları tarafından bu yl ilk kez hayata geçirilen oyun haftalarının ikincisi kapsamında, Çehov'un Üç Kız Kardeş, Martı, Sevgili Doktor, Çehov Makinası, Vişne Bahçesi ve Vanya Dayı ve Ayı/Teklif oyunları başkentte sahne alacak.

Dönemin Rusyası ve rejimin son döneminin etkilerini oyunlarında hissendiren Anton Çehov, Rus toplumunun tüm katmanlarından karakterlere yer verirken oyunlarında özveri, sabır, çalışkanlık gibi konuları işledi.
 
İstanbul, Bursa, Adana, İzmir, Ankara ve Van Devlet Tiyatrosu yapımı Çehov eserlerine ilişkin program şöyle:
 
"Üç Kız Kardeş" Ataol Behramoğlu'nun çevrisi ve Mehmet Birkiye'nin rejisiyle hafta boyunca Cüneyt Gökçer Sahnesi'nde izlenebilecek.
 
Mete Gürman'ın yönettiği "Çehov Makinası", Akün Sahnesi'nde, "Martı" Levent Suner'in yönetimiyle Şinasi Sahnesi'nde görülebilecek.
 
Neil Simon'un oyunlaştırdığı, Sevgi Sanlı'nın Türkçeye çevirdiği "Sevgili Doktor", Zeynep Su Kasapoğlu yöneminde İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi'nde seyredilebilecek.
 
"Vişne Bahçesi", Ataol Behramoğlu'nun çevirisi ve Vladlen Alexandrov'un rejisörlüğünde 18-22 Şubat'ta Küçük Tiyatro'da, "Kuğu" ise Aclan Büyüktürkoğlu'nun yönetmenliğinde Oda Tiyatrosu'nda sahne alacak.
 
Erhan Gökgücü'nün rejisörlüğünü üstlendiği "Vanya Dayı" Stüdyo Sahne'de, Metin Oyman'ın yönettiği "Ayı/Teklif" ise Altındağ Tiyatro Sahnesi'nde hafta boyunca temsil verecek.

Bu Habere Oy Verin:
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
HABERİN YORUMLARI
    Bu habere aşağıdaki formu kullanarak ilk yorumu siz yapın!
Yorum yapabilmek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

Yazarlar